15 Bin TL Kredi 36 Ay Ziraat Bankası

Acil ihtiyaçlarınızı gidermek için 15 Bin TL Kredi 36 Ay Ziraat Bankası size sunmaktadır. Makalemizde Ziraat bankası ihtiyaç kredisi 15.000 tl ne kadar öderim, ve nasıl kredi çekerim sorularına yanıt bulacağız.

İnsanlar var medeniyete kavuştukları andan itibaren daha fazla eşyaya ve mülke sahip olma gereksinimi duymuştur. Birçok toplumda statü sembolü olan maddi güç günümüzde de etkisini büyük ölçüde sürdürmektedir. Buna bağlı olarak insanlar daha hızlı ve kolay bir şekilde satın alma işlemlerini gerçekleştirmek istemektedir. Bu durum da bankaların önem kazanmasına sebep olmuştur. Bankalar müşterilerinin paralarının değerini korumasını sağlamakta ve istenmeyen durumların ortaya çıkmasını engellemektedir. Bankaların değer koruma dışında pek çok müşterilere yarar sağlayan işlevi bulunmaktadır. Bu işlevlerden bazıları döviz bozdurma, para transferi gerçekleştirme ve kredi vermedir. Kredi, günümüzde insanların istedikleri ürüne hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlamaktadır. Türkiye’de hizmet vermekte olan her banka müşterilerinin farklı amaçlarını karşılamak için kredi vermektedir. Bu kredi türlerinden en fazla tercih edileni ihtiyaç kredisidir. İhtiyaç kredisi insanların ortalama pahalılığa sahip ürünleri satın almak için toplu olarak bankadan çektiği paralardır. İhtiyaç kredisi veren bankalardan biri olan Ziraat Bankası, müşterilerine bu hizmeti sağlarken düşük faiz oranları ve yüksek vade seçeneklerini sunmaktadır. 15 bin TL kredi 36 ay Ziraat Bankası tarafından sunulan ihtiyaç kredisi ve vade miktarı seçeneklerinden biridir.

İhtiyaç Kredisinin Özellikleri Nelerdir?

İhtiyaç kredisi bankaya başvuran müşteriler tarafından çeşitli ürünleri satın almak için çekilebilmektedir. İhtiyaç kredisi çekmek amacıyla Ziraat Bankası’na başvuran kişilerin belirlenen şartları yerine getirmesi durumunda toplu miktarda para elde etmesi söz konusu olabilmektedir. Müşteri elde ettiği bu toplu miktardaki parayı istediği an kullanabilme özgürlüğüne sahiptir.

Ziraat Bankası müşterilerine ihtiyaç kredisi vermeden önce başvuran kişilerin sahip olduğu finansal özelliklere bakmaktadır. Bu finansal özellikler kişiye verilecek olan ihtiyaç kredisinin miktarını değiştirebilmektedir. Finansal açıdan başarılı bir geçmişi olan kişilere 15000 TL kredi 48 ay vade ile verilebilirken bazı kişilerde vade sayısı düşebilmektedir. Finansal başarı dışında yerine getirilmesi gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar yerine getirildiğinde, bu banka sıklıkla müşterilerine ihtiyaç kredisi vermektedir.

Bu bankadan ihtiyaç kredisi alan insanlar rahatlıkla maddi sıkıntılarını giderebilmekte ve istedikleri ürünü satın alabilmektedir. Ziraat Bankası’nın verdiği bu kredi sayesinde pek çok insan başka bir kişiden ya da kuruluştan borç para ya da kredi istemeye gerek kalmadan amaçlarını gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca diğer yöntemlerden daha güvenli olan ve geri ödeme konusunda pek çok kolaylığa sahip olan ihtiyaç kredisi, farklı başvuru yöntemlerine sahiptir. Bu başvuru yöntemleri doğrultusunda bankadan gelecek olan cevap olumsuz ya da olumlu olmaktadır. Olumlu cevap sonrasına istenildiği taktirde ödeme yapılacak olan miktar Ziraat Bankası’nın internet sitesinde bulunan Ziraat Bankası kredi hesaplama araçları sayesinde öğrenilebilir. Bu araçlarda alınacak olan kredinin miktarı, vadesi ve faiz miktarı girilmektedir. Bu bilgilerin girilmesinin ardından aylık ödeme miktarı ve toplam ödenecek olan miktar görülebilir. Ziraat Bankası kredi hesaplama araçları ile insanlar ihtiyaç kredisi aldıklarında toplam ne kadar masraf edeceklerini de öğrenebilmektedir,

15 Bin TL Kredi 36 Ay Ziraat Bankası

15 Bin TL Kredi 36 Ay Ziraat Bankası

 

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Kimlere Verilmektedir?

15000 TL kredi 48 ay vade ya da 15 bin TL 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi Ziraat Bankası tarafından müşterilere sunulan seçeneklerden biridir. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi almak isteyen müşterilerinin bazı özelliklere sahip olmasını istemektedir. Bu özelliklerden ilki kişinin temiz bir sicil kaydına sahip olmasıdır. Geçmişinde herhangi bir suç işlemiş kişiler bu bankanın kredi fırsatlarından yararlanamamaktadır. Bunun dışında kişinin 18 yaşın üzerinde olması ve idari takipte olmaması gerekmektedir. Eğer kişi geçmiş ödemelerini düzgün yapıyorsa ve kişinin ödenmemiş borcu yoksa Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi için başvurulabilir. Bu kredi için başvurduktan sonra kişilerin finansal geçmişine oldukça dikkat edilmektedir. Finansal geçmişi özetleyen puanlama sistemlerinden biri olan kredi notu, bankanın kredi verirken önem verdiği en büyük değişkendir.

Kredi notu kişilerin finansal hareketlerine göre şekillenmektedir. Özellikle kredi ödemelerinin zamanında yapılması kredi notlarını oldukça etkilemektedir. Bunun dışında kişilerin kredi kullanım miktarları, gecikmedeki hesapları ve hesaplarındaki para akışı da kredi notunu etkileyen faktörlerdendir. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi almak isteyen müşterilerinin kredi notlarının 1100 ve üzerinde olmasına dikkat etmektedir. Aksi taktirde bankanın kredi notu düşük müşterisine kredi verme ihtimali çok düşüktür.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Özellikleri

Ziraat Bankası kredi kampanyası dahilinde müşterilerinden istediği şartları hafiflemiştir. Buna bağlı olarak Ziraat Bankası kredi kampanyası ile ihtiyaç kredisi çekmek kolaylaşmıştır. 15 bin TL kredi 36 ay Ziraat Bankası yardımıyla alınabilmektedir. Bu krediden yararlanmak isteyen kişiler 36 ay boyunca %2,45 faiz oranına tabii tutulmaktadır. Buna bağlı olarak aylık kredi ödemesi miktarı 681 Türk Lirası’dır. Bu hesaba bağlı olarak 36 ay sonunda ödenecek olan toplam kredi borcu miktarı 24591 Türk Lirası olacaktır. Yani kredinin toplam masrafı 9591 Türk Lirası’dır. Daha detaylı bilgi için bankanın kurumsal web sitesi olan www.ziraatbank.com.tr ziyaret edilebilir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir