100.000 TL Aylık Ne Kadar Faiz Getirir?

Vadeli hesaplar hem paranın güvende saklanabilmesi hem de duran paranın sahibine getiri sağlayabilmesi için oluşturulan bankacılık ürünleridir. Üstelik masrafsız olan bu hesaplar sayesinde yüklü miktarlardaki tutarlar üzerinden gelir elde etmek mümkündür. Özellikle 50 bin TL ve üzerindeki tutarlar için bankaların verdikleri faizler bir hayli tatmin edici olmaktadır. Neredeyse bir kira bedeli kadar para getiren bu vadeli hesaplar her bankada faizi değişkenlik gösteren hesaplardır. Elbette herkes parasına ne kadar faiz işleyeceğini merak eder. İşte 100 bin TL örneği ile kazanacağınız faiz getirileri.

Yüz bin TL Aylık Ne Kadar Faiz Getirir?

100 Bin TL’ye En Yüksek Faiz Deniz’de

Denizbank el değiştirmiş olmasından mıdır yoksa fon ihtiyacından mıdır bilinmez en yüksek vadeli hesap faizi veren bankalar arasında ilk sırada. Faiz oranı ise tamı tamına yüzde 14.25. yani 100 bin TL’nizin 32 gün sonunda alacağı tutar 1.425 TL oluyor. Aslında bu oldukça iyi bir rakam. Çünkü bu tutar ile insanların kirasını ödemeleri dahi mümkün.

 

100.000 TL Aylık Aylık 1400 TL Faiz Getirisi

Yalnızca birikiminiz ile aylık 1.400 TL para kazanabilmeniz mümkün. Nasıl mı? İNG Bank ve Garanti Bankası ile. Bu iki banka yüksek vadeli hesap faizi veriyor ve 100 bin TL’ye aylık olarak 1.400 TL kazandırıyor. Bu iki bankanın faiz onarı ize yüzde 14. Yani paranız arttıkça getiri de aynı oranda artacaktır.

Ortalama Faiz Getirileri

Eğer sabit çalıştığınız bir banka var ise ve bu banka İş Bankası ya da Vakıfbank ise 100 bin TL’niz için yine tatmin edici bir faiz getirisi elde edebilmeniz mümkün. İş Bankası yüzde 10 faiz oranı ile bu miktardaki paraya aylık olarak 1.100 TL kazandırıyor. Vakıfbank’ın faizi ise yüzde 11.25. dolayısıyla paranızı Vakıfbank’ta değerlendirirseniz aylık alabileceğiniz tutar 1.125 TL.

Düşük Faiz Getirileri

Akbank ve Ziraat Bankası gibi fon ihtiyacı bulunmayan bankaların faizleri de düşük. Her iki bankanın da vadeli hesap faizi eşit ve yüzde 10.25. yani 100 bin TL’nizi bu iki bankadan birinde değerlendirmeyi düşünürseniz aylık kazancınız 1.025 TL olacaktır

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir